Dukan Diyeti Sabah Kahvaltısı Örnek Liste

pierredukanDukan Diyeti Sabah Kahvaltısı Örnek Liste. Dukancı Yeni arkadaşlarımız Dukan diyeti kurallarına göre nasıl kahvaltı yapmanız gerekir, birkaç örnek ile açıklamak gerekirse. Öncelikle atak dönemindeyseniz kesinlikle saf protein tüketmeli, domates ya da salatalık dahi olsa hiçbir sebze ya da içeceği menünüze dahil etmemelisiniz.

Dukan kahvaltılıkları

Yağsız olacağı noktasında anlaştık değil mi? Hiçbir şekilde yarım yağlı dahi olsa hiçbir yiyecek ya da içeceğe el sürmememiz gerekiyor. Yoksa hedef kiloya ulaşmak daha uzun sürüyor.

Yumurta, süt, peynir, köfte, ızgara, şekersiz çay ve kahve, tabi ki 1 ile 1,5 yemek kaşığı kadar yulaf kepeğini de tüketmeyi ihmal etmiyoruz. Yulaf kepeği ile değişik krep ya da börekler yapabiliriz.

Sabah kahvaltısında eğer atak bitmişse, peynir ve yumurta yanında domates, salatalık, maydanoz, yeşil biber de tüketmekte fayda var.

Yumurta ve maydanoz ile omletler yapabilir, bir domates ile menemen yapabilir, yulaf kepeği ile arasına ligth jambon koyarak değişik sandviçler hazırlayabiliriz. Çay ya da kahvede sınır yok. Süt ve ayran da yarım kiloya kadar bir limit var. Daha fazlası tavsiye edilmiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaşın Destek Olun =)

Facebook'ta Paylaş - Twitter'da Paylaş - Google+'da Paylaş - Pinterest'te Paylaş
Etiketler: , , , , - 1 Yorum

Yazar Hakında

Dukan Diyeti, Protein Diyeti, Dukan Yemek Tarifleri ve Daha Fazlası İçin Bizi Ve Yazılarımı Takip Etmeniz Yeterlidir.