Dukan Diyeti

Dukan Diyeti

Dukan Diyeti En iyi ve en hızlı zayıflatma yöntemlerinden olup, Protein ağırlıklı olarak uygulanmaktadır. Son yıllardaki en başarılı sonuç veren Dukan Diyeti. Dr. Dukan diyeti başta Fransız kadınlarının ve dünyanın en çok tercih ettiği bir zayıflama yöntemi olarak ilk sırada uygulanmaktadır ve 10, 15, 30 günlerde sonucunu hemen belirtmektedir. Dukan 4 aşamadan oluşmaktadır. Aç kalmadan normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Kısaca Dukan:

Dukan Diyeti : İlk aşama kısa, hızlı ve hemen sonuç alınan atak aşamasıdır. Bu aşamada diyet çok hızlı kilo kaybı sağlayan 72 çeşit yüksek proteinli besinden oluşmaktadır. Öğünlere bölersek kahvaltı için yumurta, öğle yemeğinde balık ve akşam yemeğinde biftek yenebilir. Diğer gıdalar ise yağsız derisiz tavuk, hindi eti, yağsız jambon, yengeç ve midye gibi deniz ürünleri, yağsız peynir ve yağsız süttür. Bu öğünleri sınırsız baharat, limon, sirke ve soya sosu ile lezzetlendirebilirsiniz. Diyete katkı sağlaması için her gün 2 çorba kaşığı yulaf ve günde en az 2 litre su, şekersiz çay, bitki çayları içebilirsiniz. Ne kadar süre yapacağınıza gelirsek 10-20 kilo arasında bir kilo kaybı hedefleyen kişiler bu diyeti ortalama 5 gün, 10 kilodan az hedefleyenler ortalama 3 gün ve 5 kilodan az hedefler için ise 1 gün yapmaları uygundur.

Dukan Diyeti : İkinci aşama seyir aşamasıdır. Bu aşama gerçek kilo kaybının yaşandığı yöntemdir. Bu aşama sırasında diyette saf protein seçenekleri bulunmaktadır. Bu protein seçeneklerinde ise 28 çeşit sebze önerilir. Bazı günler sebze ve protein bazı günlerde ise sırf protein yiyorsunuz. Sebzeli günlerde sınırsız sebze tüketme hakkı var.

Dukan Diyeti : Üçüncü aşama konsolidasyon aşamasıdır. Her gün protein ve sebze yenilebilen aşamaya geldiniz. Bunun yanında biraz meyve, 2 ince dilim tam buğday ekmeği ve yağsız peynir yiyebiliyorsunuz. Bu aşamaya gelmenin bir ödülü olarak ise haftada 1-2 gün karbonhidrat tüketmek serbest. Haftada 2 öğün ise kutlama kapsamında ne istiyorsanız yiyebiliyorsunuz. Ama unutmayın hızlı sonuç almak için iradeniz çok önemli. Bu aşamayı ne kadar süre yapacağınıza gelirsek verilen kilo başına 5 gün konsolidasyon aşamasındayız.

Dukan Diyeti : Dördüncü yani son aşama ise istikrar aşaması. Bu son aşamada normalde ne yemekten zevk alıyorsanız hiçbir sınırlama olmadan tüketebiliyorsunuz. Evet yanlış duymadınız canınız ne istiyorsa yiyin fakat tek kural haftanın her perşembesi sadece protein yiyorsunuz. Son aşamanın bu kadar rahat olacağı size saçma geliyor olabilir fakat unutmayın ki 3 aşamayı kuralları bozmadan yapan bir kişi zaten hedeflediği kiloyu çoktan vermiştir ve son aşama ile bu kiloyu koruyacaktır.

4 thoughts on “Dukan Diyeti

  1. Ariqlamaq ucun bu dieti bilmek idterdim

  2. Ailem bana çok kilolu olduğumu söylüyorlar

  3. Ben okula gidiorum oķulda nasil yicem

  4. Necmiye mertoglu

    Kac kilo veriliyo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*