Aç Kalmadan Zayıflatan Diyet: Hepobur

Diyet denilince akla hep nedense aç kalmak geliyor ve bilinen bu yanlış yüzünden aylarca aç kalan insanlar istedikleri gibi kilo veremiyorlar. Aslında diyet; vücudun ihtiyacı olmayan şeylerin kesilmesi ve ihtiyacı olan besinlerin alınması, bir nevi dengeli ve sağlıklı beslenme anlamına gelmektedir. İşte size bu doğrultuda müthiş bir diyet tarifi veriyoruz. “Hepobur” adı verilen bu diyet sayesinde hem aç kalmayacaksınız, hem de istediğiniz kilolara kavuşacaksınız. Meryem Uzerli’nin de yaptığı bu diyette; öncelikle dikkat etmeniz gereken bir anda kilo kaybı yaşatan şok diyetleri unutmanız. Bunun yanı sıra spor yapmayı ve düzenli olarak egzersiz yapmayı da atlamamalısınız.

Meryem Uzerli

Hepobur diyetinde istediğiniz kadar protein tüketebilirsiniz. Sadece karbonhidrat içeren patates, pilav ve makarna gibi besinlerden uzak durmalısınız. Bunun yanı sıra sebze tüketiminde de bir sınır bulunmamaktadır. Karbonhidrat uzak durulması konusunda tamamı ile kesmekten bahsetmiyoruz burada. Sadece az miktarda beyninizin ve kaslarınızın ihtiyaç duyduğu oranda tüketmelisiniz. Karbonhidratı tamamen kesmeniz; kasların zayıflamasına ve yok olmasına, akabinde de böbrek sorunlarının meydana gelmesine yol açmaktadır. Karbonhidratı tamamen kesmek glikoz ve su kaybına neden olur bu yüzden de giden kilolar yağ değil; sudur.

Zeytinyağı ve avokado yağı gibi tekli doymamış yağları tercih etmenizde fayda vardır. Sodyum, magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi vücudun ihtiyacı olan mineralleri de eksiksiz almalısınız. Bu yüzden sebze ve meyve tüketiminin mutlaka üzerinde durulmalıdır.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaşın Destek Olun =)

Facebook'ta Paylaş - Twitter'da Paylaş - Google+'da Paylaş - Pinterest'te Paylaş
Etiketler: , , , , - Yorum yok